CALL NOW!

Lotos Poligrafia Sp. z o.o.
ul. Wał Miedzeszyński 98
04-987 Warszawa

email: info@lotos-poligrafia.pl
tel.: +48 22 872-22-66
fax: +48 22 872-22-68

The printing house is open 24 hours a day, 5 days a week.

The office is open Monday to Friday from 7:00 a.m. to 6:00 p.m.

Druk offsetowy

druk offsetowy - ikonaWśród dostępnych technologii druku nie ma żadnej innej która mogłaby równać się z drukiem offsetowym arkuszowym w kwestii elastyczności w odniesieniu do: stosowanych materiałów do zadruku, wielkości nakładu, możliwości uszlachetniania czy wachlarza produktów które można z jej pomocą wykonać.

Co to jest druk offsetowy?

Druk offsetowy nazywany jest w terminologii fachowej drukiem pośrednim. Wynika to przede wszystkim ze specyfikacji tej metody drukowania. Wykonany projekt graficzny jest bowiem przenoszony na formy drukowe, pokryte światłoczułą emulsją na aluminiowym podłożu.Formy przygotowywane są w technologii CtP (Computer to Plate). Gotowe formy drukowe są zakładane (mocowane) na cylindrach formowych. W kontakcie z wałkami farbowymi i wodnymi, na elementy drukujące formy zostaje naniesiona warstwa farby z roztworem nawilżającym. Następnie taki obraz zostaje przekazany z cylindra formowego poprzez fizyczny kontakt na <strong>cylinder pośredni</strong> pokryty gumowym płaszczem. Z cylindra pośredniego obraz jest przekazywany prosto na znajdujący się pod nim cylinder drukowy (dociskowy) i na zadrukowany arkusz papieru znajdujący się aktualnie na powierzchni tego cylindra. Tak wygląda schemat działania pojedynczej jednostki drukującej (tzw. zespołu drukującego). Pomiędzy zespołami drukującymi arkusze przekazywane są za pomocą cylindrów transferowych (tzw. transferterów) z wykorzystaniem specjalnych łapek na ich krawędziach, przekazujących sobie arkusze w sposób bardzo precyzyjny (przypominający sztafetę).

Do wydrukowania w pełni kolorowego obrazu na arkuszu potrzebny jest udział czterech barw procesowych: Cyan – kolor błękitny (C), Magenta – kolor purpurowy (M), Yellow – kolor żółty (Y), Black- kolor czarny (K), w skrócie: CMYK. Do każdej barwy procesowej potrzebna jest jedna forma drukowa zainstalowana na poszczególnych zespołach drukujących.

Druk offsetowy – kiedy warto się na niego zdecydować?

Druk offsetowy arkuszowy jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich oczekujących wysokiej jakości obrazu. Technologia daje nam możliwość pozostania elastycznym i konkurencyjnym w druku publikacji zarówno o małym, średnim i dużym nakładzie.

Druk offsetowy jest idealnym rozwiązaniem w przypadku druku katalogów, czasopism, ulotek czy innych materiałów promocyjnych.

 

Nasza drukarnia specjalizuje się w druku offsetowym i na podstawie własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że ta technologia świetnie sprawdza się przy tworzeniu broszur reklamowych, katalogów czy ulotek. Nasi klienci mogą dobrać zgodnie ze swoimi  preferencjami parametry drukowanej publikacji min. Odpowiedni typ i gramaturę papieru, a także sposób “uszlachetnienia” druku. Dzięki temu materiały reklamowe cechuje ogromna atrakcyjność wizualna, co jest priorytetem dla każdej z firm.

Potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami.

Zadzwoń: +48 22 872-22-66 lub wypełnij formularz kontaktowy.

Jakie są zalety druku offsetowego?

W przypadku zdecydowania się na wykonanie materiałów promocyjnych z pomocą druku offsetowego, wielu klientów już na wstępie dostrzega płynące z tego korzyści. Do największych zalet tej technologii można zaliczyć:

  • Dostępną szeroką paletę odwzorowania barw – możliwości druku offsetowego pozwalają również na zastosowanie kolorów specjalnych (kompatybilnych z systemem Pantone, HKS) dopasowanych do potrzeb klientów.
  • Precyzyjne odwzorowanie detali – odpowiednio wyposażone maszyny, mają możliwość automatycznego czuwania nad procesem wydruku i dbają o jego poprawność;
  • Wysoka jakość – druk offsetowy jest gwarancją tego, że przygotowane materiały będą cechować się maksymalnie wysoką jakością i nie zawiodą oczekiwań klientów;
  • Trwałość i intensywność barw – druk offsetowy wyróżnia także wyjątkowa trwałość oraz intensywność barw. Dzięki temu będą one skutecznie przyciągać wzrok i skupiać uwagę.
  • Elastyczność w doborze podłoża papierowego – zwyczajowo od 60 g/m2 do 350 g/m2, ale możliwe jest zastosowanie podłoży o znacznie większych gramaturach – np. kartony, tektura lita. Żadna inna technika druku nie oferuje tak dużej dowolności w doborze materiału, przy zachowaniu możliwości druku również w wysokim nakładzie.
  • Elastyczność w doborze uszlachetnień: foliowanie, lakierowanie, tłoczenie, złocenie. etc. Inne analogowe techniki druku nie pozwalają na tak swobodny dobór metod wykończenia.

Jak więc widać, druk offsetowy daje nieograniczone możliwości personalizacji swoich projektów i dostosowywania ich do własnych potrzeb.

Jak długo trwa przygotowanie materiałów metodą druku offsetowego?

Dzięki możliwości akceptacji plików do druku on line (poprzez przeglądarkę z wykorzystaniem  oprogramowania Kodak InSite Prepress Portal), oraz zautomatyzowanemu procesowi przygotowywania form drukowych – obecnie proces przygotowania do druku udało się znacząco usprawnić i skrócić. System Kodak InSite daje naszym klientom wygodną możliwość sprawdzenia poprawności plików produkcyjnych, impozycji pracy, oraz zdalną akceptację zlecenia przez klienta w trybie on-line, bez wstawania od komputera i wychodzenia z biura.

Jakie są inne rodzaje druku offsetowego?

Do innych technik druku offsetowego, zalicza się offset zwojowy: coldset i heatset, gdzie farba jest utrwalana w procesie druku ciągłego na wstędze papieru przeciąganej przez kolejne zespoły drukujące – odpowiednio “na zimno” albo “na gorąco” z użyciem pieca suszącego.
Dobór odpowiedniego typu druku uzależniony jest od formy przygotowywanych wyrobów poligraficznych. Cold-set jest techniką stosowaną najczęściej do druku gazet. Heat-set jest techniką stosowaną z powodzeniem do druku publikacji o b. dużych nakładach, jednakże ze względu na swoją specyfikę nie stosuje się go do druku średnich i niskich nakładów, dodatkowo ceną za dostępną wysoką wydajność jest ograniczony dobór dostępnych materiałów do zadruku (max gramatura 115 g/m2) oraz brak możliwości uszlachetnień po druku.

Techniczne aspekty wydruku w naszej drukarni

Drukujemy techniką druku offsetowego na maszynach: ośmio-, pięcio-, i dwukolorowych. Nasz park maszynowy umożliwia bardzo szybki druk dwustronny w pełnym kolorze do w formatu B1, a także jednostronny w przypadku prac z lakierem dyspersyjnym, lub konieczności zastosowania farb w kolorach specjalnych (Pantone i HKS) wykraczający poza standardową przestrzeń CMYK.

Najnowocześniejsze offsetowe maszyny drukujące renomowanych producentów zapewniają najwyższą dostępną jakość i wydajność druku, z której jesteśmy znani na rynku. Maszyny te posiadają spektrofotometryczny pomiar barwy, z możliwością pomiaru każdej odbitki na bieżąco, gwarantując tym samym utrzymanie oczekiwanego efektu w całym nakładzie.

Korzystamy z systemu CIP3, który pozwala na przenoszenie informacji o wstępnym ustawieniu profili farbowych ze studia CtP bezpośrednio do maszyny drukującej, przechowywanie tychże informacji i wykorzystywanie przy wznowieniach, w celu zachowania powtarzalności kolorystycznej kolejnych wydań.

Potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z nami.

Zadzwoń: +48 22 872-22-66 lub wypełnij formularz kontaktowy.